Svetovni dan otrokovih pravic

Nov 24, 2017

Tudi na naši šoli smo 20. novembra, obeležili svetovni dan otrokovih pravic. Prav poseben poudarek smo namenili razmišljanju o pravici do izobraževanja. Na svetu so otroci, ki nimajo možnosti obiskovanja šole. Kar ni prav. Pri nas je šola obvezna, kar je super, čeprav bi nekateri otroci raje imeli večččč počitnic in manj pouka. Učenci 5. razreda so ugotovili, da imajo zelo težke torbe, ker vsak dan nosijo zvezke, DZ in učbenike za najmanj 4 različne predmete. Zato so predlagali, da bi imeli v enem dnevu največ dva različna predmeta ali pa morda cel teden samo en predmet. Otroci pa dobro poznajo tudi pravico, da tudi otroci lahko povedo svoje mnenje in si želijo, da jih odrasli večkrat poslušajo, slišijo in upoštevajo. Na matični šoli v Vipavi se lahko pohvalimo tudi z novim družabnim kotičkom. K popestritvi so pripomogle učenke 9.b (Elena, Rebeka in Sara). Z mentorico Katarino Koren so reciklirale stare šolske stole in jih poslikale z veselimo motivi. Branje, učenje prijetno druženje, klepet, izmenjava novic… skratka združili smo prijetno s koristnim.

Mentorica skupnosti učencev: Mojca Habič