Športni dan – Preverjanje znanja plavanja

Nov 23, 2017

V ponedeljek, 20.11.2017 so imeli 6. razredi športni dan.
 Izvedli smo ga na bazenu ŠC Police v Ajdovščini. Športnega dne se je udeležilo 43 učencev. Preverili smo njihovo znanje plavanja , po standardih in normativih , Ministrstva za Šolstvo in šport v okviru Športa mladih – ( bronasti, stebrni in zlati delfin).
Vsi učenci so pokazali svoje znanje plavanja in uspešno preplavali 50 metersko razdaljo .
4 učenci pa so se odlično odrezali in 150 m razdaljo preplavali,  v 3 plavalnih tehnikah in času , ki ga določa normativ za njihovo starostno kategorijo ter potrdili znanje za Zlatega delfina.
V zelo živahnem vzdušju , smo aktivno preživeli dan na bazenu in obnovili pravila vedenja na urejenih kopališčih.
Po povratku na šolo so se učenci pomerili še v nogometu in odbojki , se naužili svežega zraka ter prijetno zaključili športni dan.
Petra Batagelj za Aktiv športa