041 619 125 info@os-vipava.si

Dogodki

maj 2024
PTSČPSN
   1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31   
« Apr   Jun »

Arhivi

Slovenija 2050-Semena sprememb

Jan 26, 2018

»Naša prihodnost je preveč pomembna, da bi jo prepustili naključju. Za boljši jutri je odgovoren vsak od nas. Danes.«

S temi besedami se je začel projekt »Semena sprememb« v katerega se je vključilo več kot 100 šol v Sloveniji. K sodelovanju je z letošnjim šolskim letom pristopila tudi naša šola.

V času nenehnih sprememb, političnih in gospodarskih pretresov, globalne povezanosti ter v želji po utrditvi slovenske identitete se je tako začela vseslovenska  razprava o tem, kakšno prihodnost si želimo v Sloveniji. Ob podpori Vlade Republike Slovenije je nastala Vizija Slovenije.

Vizija Slovenije je dokument, ki predstavlja želeno sliko oz. stanje Republike Slovenije v prihodnosti kot si jo zamišlja naša družba.

Projekt Semena sprememb je nastal kot logično nadaljevanje Vizije Slovenije, saj so tisti, ki bodo leta 2050 krojili našo usodo, danes še otroci. Projekt želi razvijati in ponotranjiti 5 glavnih vrednot: zaupanje, učenje, kakovostno življenje, inovativnost in identiteta. Namenjen je razrednikom in učencem petega razreda osnovne šole, saj se teme iz vizije prepletajo z učnim načrtom za peti razred. Pri nas sta v projekt vključena oba peta razreda na matični šoli. Učenci  v aktivnostih, vpetih v učne načrte, razredne ure in dneve dejavnosti, spoznavajo elemente vizije in iščejo možnosti za svoje »seme spremembe«.

Ključno pri tem je, da so otroci tisti, ki predlagajo spremembo in jo ob podpri učitelja izvedejo v praksi. Tako udejanjijo idejo projekta, da so oni tisti, ki so »semena sprememb« za drugačno prihodnost.

Učenci 5.A in učenci 5. razreda iz CIRIUSa z medsebojnim sodelovanjem razvijajo vrednote projekta “Semena sprememb”

Mirjam Goričan Štimec

Več o tem na: https://slovenija2050.si/

Najbolj iskano

(Skupno 45 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost