5. razred – ŠPORTNI DAN NA SNEGU

Feb 6, 2018

V ponedeljek, 5.2. smo se 5. razredi matične šole podali na sankanje v Črni Vrh. Naročili smo si prečudovito vreme. Po sobotnem sneženju nas je pričakala prava zimska pravljica. Vsa bela planjava je bila naša.

Ob 8.00 uri smo pred šolo naložili sanke ter se vkrcali na avtobus.V Črnem Vrhu nas je sprejel prijazen obraz gospoda Pavla, ki nam je povedal, da bomo na celem hribu samo mi in da si s snegom lahko “damo duška”. Otroci so se zavihteli na sanke, kopali rove, zidali igluje ter se kepali do onemoglosti. Ob 10.00 uri smo bili deležni čajčka v koči ter malice, potem pa nazaj na sanke. Čas je kar drvel. Ob poldan smo se poslovili od snega, se v koči preoblekli v suha oblačila ter se  odpeljali nazaj v že pomladno Vipavsko dolino.
Bilo je res nepozabno.
5. A in 5.B