Vabilo na Evropsko tržnico

Sep 24, 2018

Na osnovni šoli Draga Bajca Vipava bomo v soboto, 29. 9. 2018, nadomeščali ponedeljek, 24. 12. 2018. Z vsemi učenci matične šole bomo izvedli Evropsko tržnico, ki bo trajala od 8.00 do 12.10.

Organizirane bodo delavnice, v katerih bodo učenci raziskovali, spoznavali in ustvarjali stvari, povezane z Evropo, njeno kulturo, zgodovino, geografijo, kulinariko, glasbo in jeziki. Učenci bodo izdelali sestavljanko Evrope, ugibali himne, poslušali pravljice v tujih jezikih, izdelovali in barvali zastave, ugotavljali, h kateri državi spada določena beseda, sestavljali zgodbice, se naučili drugačnih pisav, primerjali latinske pregovore s slovenskimi, pripravljali tipične jedi nekaterih držav itd.

Ta del bo trajal tri šolske ure (oziroma od 8.00 do 10.30, vmes bo malica) in bo potekal po učilnicah. Ob 11h bodo dejavnosti predstavljene na stojnicah staršem in ostalim obiskovalcem. V primeru lepega vremena bodo stojnice v šolskem atriju, v primeru grdega pa v šolski avli.

Vabljeni, da se nam pridružite!