041 619 125 info@os-vipava.si

Arhivi

15. OKTOBER – SVETOVNI DAN HOJE

Okt 15, 2018

Hoja kot osnovna oblika gibanja in preprosta aktivnost, ki ne zahteva posebnih pripomočkov in se lahko izvaja v naravi ali urbanih središčih. Priporočljiva je v vseh starostnih obdobjih, uporabljamo pa jo v sprostitvene, transportne in vadbene namene. V primeru vadbe ločimo zmerno intenzivno in visoko intenzivno hojo ali trening.

Priporočeno je vsaj 30 minut hoje na dan. Priporočajo jo pri raznih kroničnih , srčno-žilnih boleznih ter ljudi s skeletno-mišičnimi težavami. Predvsem pa ima sprostitveni učinek.

V ta namen, smo 15. oktobra, na naši šoli organizirali , 30 minutni pohod, ki se ga je udeležilo 90 učencev in v povezavi s projektom Simbioza giba , tudi lepo število staršev in starih staršev.

V prijetnem vzdušju smo se odpravili proti Gradišču nad Vipavo, se nadihali svežega zraka in razgledali po prelepi vipavski dolini. Dobre volje in veseli, da nas vreme ni prestrašilo, smo se strinjali, da smo naredili nekaj dobrega za naše zdravje in dobro počutje.

Hvala vsem, ki ste se nam pridružili.

Petra Batagelj

Najbolj iskano

(Skupno 128 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost