041 619 125 info@os-vipava.si

Dogodki

Arhivi

Prva pomoč in obisk čistilne naprave

Okt 12, 2018

Učenci 5. razreda podružnice Podnanos smo imeli v sredo, 10.10.2108 prav poseben dan.

Že zjutraj nas je obiskala medicinska sestra iz ZD Ajdovščina in v okviru programa Zdravstvena vzgoja smo se učili, kako pomagati ob različnih nesrečah na domu in o tem, kako pomembno je, da znamo vsi nuditi prvo pomoč in da lahko tudi otroci s tem nekomu rešimo življenje. Pri tem smo tudi sami postali ponesrečenci in reševalci ter na posameznih primerih preizkusili različne načine prve pomoči.

Po malici pa smo združili predmeta naravoslovje in tehnika ter šport in se skupaj s četrtim razredom odpravili na ogled čistilne naprave v Podragi. Tempo hoje je bil hiter, tako da smo zadihani in rahlo oznojeni po bližnjici prišli našega cilja, kjer nas je pričakal gospod Matija Kete s KSD Ajdovščina in nam razložil ter pokazal postopke čiščenja odpadnih voda. Videli smo, kaj vse ljudje mečejo v straniščne školjke ter se naučili, da niso vse bakterije škodljive. Bili smo začudeni, v kolikšni meri se voda v čistilni napravi očisti – od temno rjave barve goste, do bistre, rahlo rumeno obarvane tekočine.

S tem obiskom smo še dodatno poglobili naše znanje o varovanju voda in se dobro razgibali.

Vsi smo se strinjali, da bi bilo super, če bi pouk vsak dan potekal na tak način.

Za ta prav poseben dan zahvala KSD Ajdovščina in ZD Ajdovščina.

Učenci 4. in 5. razreda podružnice Podnanos.

Pripravila Andreja Likar Ivanov

Najbolj iskano

(Skupno 78 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost