TUDI V VIPAVI E-CIKLIRAMO

Okt 12, 2018

Pred tednom dni so nas na šolskem igrišču obiskali KSD Ajdovščina, skupaj s podjetjem ZEOS z mobilnimi zbiralniki e-odpadkov in odpadnih baterij ter nevarnih odpadkov. V jutranjih urah smo jih obiskali z učenci nekaterih razredov. Učenci so s seboj v šolo lahko prinesli te posebne odpadke in jih ustrezno oddali v zbiralnike. Pristojni so nam pokazali, kako in zakaj se vse te odpadke ločeno zbira. Spoznali smo, da so posebni odpadki tudi vse sijalke, TV aparati, baterije… Petošolci smo gospe potrdili pomembnost ločenega zbiranja odpadkov ter nujnost recikliranja za naše okolje in planet. Obljubili smo ji, da bomo še naprej obiskovali ekološke otoke za ločeno zbiranje odpadkov in tako delali male korake za veliko dobro planeta.

Petošolci in Maja Šapla