041 619 125 info@os-vipava.si

Dogodki

Arhivi

Predstavljajte si skupino ljudi

Feb 22, 2019

Predstavljajte si skupino ljudi, ki poskakuje, ploska in šteje od 1 do 10. A bi mi verjeli, če vam povem, da so to nedavno počeli učitelji?

Tako je! Tako smo na naši šoli sodelovali na predavanju mag. Janija Prgića, v torek, 12. 2. 2019.

Izobraževanje je potekalo na temo »Kinestetičnega razreda«, ki zasleduje načelo, da morata vzgoja in poučevanje biti podprta s celostnim delovanjem možganov, le ti pa potrebujejo za popolno aktivacijo novosti in gibanje.

Predavatelj nam je tako osvetlil pogled na delovanje možganov in na nekatere procese, ki se v njih odvijajo med gibanjem in učenjem. Spoznali smo pohištvo in okolje, ki spodbujata gibanje in aktivnost otrok. Preizkusili smo vaje nevro-lingvističnega programiranja ter iskali kontekste in možnosti vnosa gibanja v pouk.

Zdaj pa vstani od računalnika in naredi nekaj za svoje možgane!

Matija Skapin

Najbolj iskano

(Skupno 97 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost