041 619 125 info@os-vipava.si

Arhivi

Tiger je prišel na čaj

Feb 22, 2019

Drugošolci smo pri angleščini spoznavali zgodbico  J. Kerr: The tiger who came to tea.

Spoznali smo, da imajo Angleži posebno navado pitja čaja. Čajanke sicer nismo imeli, saj s poukom končamo že prej, bi jo pa z veseljem pripravili in povabili nanjo kar cel razred sošolcev.

V zgodbi nastopajo oče, mama in Sophie in tudi mi smo se učili o družini.

Preko različnih iger (ritmična igra, Off you go, igra semafor …) smo utrjevali besedišče, potem pa ilustrirali svoje družinsko drevo in ga tudi predstavili svojim sošolcem. Iz rokavice smo izdelali »Finger family« in peli pesmico.

Tiger v zgodbi išče hrano in pijačo po kuhinji, v kopalnici zmanjka vode za Sofijino kopel,  mi smo se pa naučili še druge prostore. Peli smo pesmico Where is baby monkey ter malo opico skrivali in iskali po različnih prostorih.

Spoznali in naučili smo se veliko novega in se ob tem imeli tudi lepo.

Učenci 2.a, 2.b, 2.V in 2.P

Najbolj iskano

(Skupno 248 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost