Športni dan

Feb 20, 2019

V četrtek 14. februarja smo se 6. in 7. razredi prebudili iz zimskega spanca in preizkusili svojo kondicijo z vzponom do vasi Erzelj. Ob 8:00 smo se zbrali, nekateri v šolski avli, drugi kar na igrišču pred šolo, si vzeli malico in se odpravili najprej proti Ložam. V koloni smo kot mravlje dosegli vasico in prispeli do prvega vzpona po katerem smo že čutili hitrejše bitje srca. Po dveh postankih, enemu krajšemu in drugemu namenjenemu malici smo se odpravili naprej navzgor proti prvemu cilju: cerkvi Marije Snežne, ki bdi nad dolino. Tam smo nekaj časa občudovali razgled in se nato čez travnik spustili do Erzelja. Nekateri so klanec izkoristili kar za kotaljenje in tako dosegli vznožje pred ostalimi, ki smo za spust raje uporabili noge. Skozi Erzelj smo se nato povzpeli na Tabor do cerkve sv. Mihaela, kjer smo se še malo odpočili. Ko smo se nagledali pogledov na okoliške vasi in hribe smo se spet začeli spuščati in po asfaltni cesti in kasneje še po makadamski poti mimo vinogradov prispeli do Slapa. Od tam nas je ravna cesta vodila nazaj v Vipavo, kjer smo pred šolo zaključili čudovit športni dan.

Urban Štrancar