041 619 125 info@os-vipava.si

Arhivi

Origami v 4.b

Mar 13, 2019

V torek, 12.3.2019 smo v 4.b  v okviru tehniškega dne gostili pet šestošolk, sicer članic japonskega krožka, katerega mentorica je Sonja Puc Simonič.

Origami je zagotovo povezan s tamkajšnjo deželo, zato so nam dekleta predstavila osnove te umetnosti. Ga. Sonja je sicer bila skoraj brez glasu, a so govorni del prevzela dekleta, tako da smo srečanje kljub majhni težavi uspešno izpeljali.  Gubanje različnih pomladnih cvetov je bilo zabavno. Vsak izmed učencev je zgubal tri različne pomladne cvetice, ki jih bomo lahko uporabili za scensko podlago prireditve.

S somentorico srečanja ugotavljava, da potrebujejo učenci različne izkušnje na različnih področjih. Gubanje je dejavnost, ki zahteva natančnost v sledenju navodil in samem delu, obenem pa ponuja sproščanje, ob pogledu na končni izdelek tudi osebno zadovoljstvo. Ob pogledu na tradicionalne žerjave smo bili zadovoljni tudi mi.

Nadja Rodman Koradin

Najbolj iskano

(Skupno 197 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost