Pomlad je bila pretekli teden na višku svojih moči. Presenetila nas je z visokimi temperaturami in zato ni nič čudnega, da je na igrišču ob igralih trava že kar visoko pognala.

Ko smo ta teden v sredo prišli na igrišče, je bilo pokošeno. Otrokom je pokošena trava predstavljala svojevrsten izziv. Najprej so jo začeli pobirati in metati v zrak. Učiteljici nisva odobravale takega početja, zato smo se vsi skupaj vprašali, kaj bi lahko naredili s pokošeno travo. Na dan je prišla ideja, da bi jo lahko pograbili. Toda kje najti grablje? Otroci so stekli k ograji, ki meji na sosedov vrt in kamp. Ob pobudi učiteljice Katje so gospo Damijano, ki se je tam zadrževala, prosili za grablje. Na veselje vseh jih je prinesla kar nekaj in delo se je pričelo. Ker pa jih ni bilo dovolj za vse, so se otroci, ki so vedno iznajdljivi, domislili, da grablje lahko postanejo tudi posušene veje, ki so čakale na spravilo ob robu igrišča. V zadovoljstvo vseh je nastal velik kup nagrabljene trave in posušenih vej, ki čakajo le še na odvoz.

Narava je nepogrešljiva in najboljša učiteljica otrokom.

Učenci PB Vrhpolje z učiteljicama Marico Kobal in Katjo Sorta