Projekt Erasmus+ (KA 229)

Journey with Emotional Wellbeing in Education, for Life

Kratek opis projekta

V projektu sodelujejo poleg naše šole še štiri šole (Irska, Finska, Španija in Italija). Projekt bo potekal dve leti. Glavni namen projekta je razvoj različnih veščin, s katerimi učenci skrbijo za svoje zdravje, dobro počutje in razvijajo čustveno inteligenco. V času trajanja projekta bodo izvedene različne aktivnosti, v katerih bodo sodelovali učenci različnih starosti. Velik poudarek bo na sodelovanju in spoznavanju učencev.

Sodelujoče šole:

• Clocha Rince NS, Moyvalley (Irska)
  • Colegio de Educación infantil y primaria Arana Beato, Jerez de la Frontera (Španija)
  • Kempeleen Ylikylän yhtenäiskoulu, Kempele (Finska)
  • Istituto Comprensivo E.Galvaligi, Solbiate Arno (Italija)
  • Osnovna šola Draga Bajca Vipava

Božične in novoletne voščilnice

V okviru projekta so učenci na sodelujočih šolah v času tik pred božično-novoletnimi počitnicami izdelali voščilnice, ki smo jih šole izmenjale preko spleta. Povabilu za izdelavo voščilnic so se na naši šoli odzvali številni učitelji in učenci, kljub temu, da smo v tem obdobju imeli pouk na daljavo. S precej volje in iznajdljivosti učencev in učiteljev je nastalo zelo veliko zanimivih in domiselnih voščilnic. Voščilnice, ki so nastale na naši šoli in na sodelujočih šolah, si lahko ogledate na spodnji povezavi.