Plavalni tečaj

Jan 9, 2017

V tednu od 3.1. do 6.1.2017, smo na Osnovni šoli Draga Bajca Vipava, v okviru športa,  organizirali 20- urni plavalni tečaj. Tečaj je potekal na bazenu  Zavoda za šport Police v Ajdovščini. Udeležilo se ga je 68 učencev tretjega razreda, matične šole in vseh treh podružničnih šol.

Učenci so se v sedmih homogenih skupinah, pod vodstvom plavalnih učiteljev učili plavalnih veščin. Prav vsi učenci so se naučili plavati, nekateri pa plavalno tehniko zelo izboljšali. Spoznali so se tudi s kopališkim redom na urejenem kopališču ter higjenskimi navadami pri vodnih aktivnostih.

Učenci so bili nad plavanjem navdušeni in sproščeni smo zapuščali kopališče. Lepo je,  da smo prvi teden v novem letu preživeli aktivno in naredili nekaj za svoje zdravje in dobro počutje.

Petra Batagelj