041 619 125 info@os-vipava.si

Naša mala knjižnica

Avtor: | Okt 1, 2020

Projekt Naša mala knjižnica je namenjen promociji bralne kulture ter evropskih avtorjev in ilustratorjev.

V letošnjem šolskem letu nas bo spremljajo šest odličnih knjig iz Slovenije, Hrvaške, Estonije in Litve. Brali bomo knjige Luna in jaz, Debela pekovka, Bavbav, Moja babica ne ve, kdo sem, Uho in Vera in Srečkomedbolhami.

Za dodatno spodbudo in motivacijo so izbrana dela vključena v Ustvarjalnik. Z različnimi izvirnimi nalogami učenci tako dodobra spoznajo temo predstavljenih knjig. Branje in ustvarjalnost pa čez celo leto spodbujajo še druge zanimive dejavnosti in številne nagradne naloge (izmenjava literarnega junaka, pismo presenečenja, obisk presenečenja, knjižne razglednice, bralni vlakec itd.).

V letošnjem šolskem letu 2021/2022 bomo v projektu sodelovali štirje oddelki prvega triletja. Upamo, da bomo tako navdušeni za branje, da bomo v prihodnjih letih za sodelovanje spodbudili tudi druge učence. Mi že nestrpno pričakujemo začetek projekta.

Anita Čujec

 

 

(Skupno 156 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost