041 619 125 info@os-vipava.si

Donacije dohodnine za šolski sklad

Šolski sklad lahko pridobiva sredstva tudi iz naslova donacij posameznega rezidenta iz namenitve dela dohodnine za posamezno leto in sicer do največ 0,3 %.

Takšna donacija za vas ne predstavlja nobenega stroška, saj gre za dohodnino, ki jo sicer plačate državi. Kadar se odločite za donacijo dohodnine, je ni potrebno obnavljati vsako leto, ampak se vam avtomatsko podaljša do preklica.

Vsaka vaša donacija in prispevek nam zelo veliko pomeni, saj s tako zbranimi sredstvi omogočamo udeležbo učencev iz socialno manj vzpodbudnih okolij na dejavnostih, ki so povezane z izvajanjem javno veljavnega programa, vendar se ne financirajo v celoti iz javnih sredstev.

Če se odločite, da podarite del dohodnine šolskemu skladu OŠ Draga Bajca Vipava, lahko to storite na tri načine:

  • izpolnite obrazec in ga oddate razredniku ali v svetovalno službo
  • elektronsko na strani eDavki vtipkate »Zahteva za namenitev dela dohodnine za donacije« (Osnovna šola Draga Bajca Vipava), v katerem kot davčno številko upravičenca navedete »10582789« in vpišete odstotek »0,3%«,
  • pošljete obrazec po pošti na »Finančni urad Nova Gorica, Ulica Gradnikove brigade 2, 5001 Nova Gorica.«

    OBRAZEC

Hvala vsem, ki se boste odločili za donacijo. Z doniranimi sredstvi bomo lažje uresničili zastavljene cilje.

(Skupno 157 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost