Svetovalna služba

Delo šolskega svetovalnega delavca obsega sodelovanje z učenci, učitelji, starši, vodstvom  šole in zunanjimi ustanovami ter z njimi sodeluje na različnih področjih vsakdanjega življenja in dela v šoli: učenja in poučevanja, šolske kulture, vzgoje, klime in reda, telesnega, osebnega in socialnega razvoja, šolanja in poklicne orientacije, socialnih stisk.

Učenci, želimo, da nas poiščete, se obrnete na nas tudi kadar se vam postavljajo na prvi pogled nepomembna vprašanja, dvomi in bi radi, da vam nekdo za trenutek prisluhne:

• strah me je spraševanja, imam tremo, doma znam, ko sem vprašan-a, pa vse pozabim,
  • ne znam se učiti, ne morem se zbrati, pripraviti se k učenju,
  • ne vem, ali sem dovolj sposoben/na za nadaljevanje šolanja, na katero srednjo šolo naj grem, kakšen poklic naj si izberem,
  • bojim se šole, slabih ocen, učitelj-ica me ima “na piki”,
  •  starši me ne razumejo, preveč pričakujejo od mene,
  • rad-a bi bil-a bolj samozavesten-na,
  • občutek imam, da sem »grdi raček«, vsi drugi so uspešnejši, lepši, bolj priljubljeni,
  • pogosto me boli glava, trebuh, ne morem spati,
  • ne vidim pravega smisla v življenju, čisto sem »na tleh«,
  • sošolci me zbadajo, se norčujejo iz mene, se nočejo družiti z mano,
  • starejši vrstniki me nadlegujejo, mi grozijo, me izsiljujejo,
  • rad-a bi pomagala sošolcu/ki, ki ima težave z vrstniki, starši, učitelji, ki preizkuša droge ali ima težave s prehranjevanjem (strada, bruha),
  • ali preprosto, kako si danes?

Starši, ob navedenih in podobnih težavah vašega otroka ali kadar imate sami težave z otrokom, pa se v šolski svetovalni službi oglasite tudi vi.

Na šolsko svetovalno delavko, se lahko obrnete vsak dan, med 7.00 in 15:00 uro ter v času popoldanskih govorilnih ur.

V svetovalni službi vam prisluhnemo, skušamo pomagati ali poiskati ustrezno pomoč: pedagoginja Mojca Habič, psihologinja Živa Vidic in socialna delavka Urška Milač.

Naši kontakti:

Mojca Habič mojca.habic@os-vipava.si ali tel. 05 36 64 363,

Živa Vidic ziva.vidic@os-vipava.si ali tel. 05 36 64 343 in

Urška Milač urska.milac@os-vipava.si ali tel. 05 36 64 343

Prosimo, da se za razgovore predhodno dogovorite po telefonu ali e-mailu.

(Skupno 3.081 obiskov, današnjih obiskov 1)