Naravoslovna učna pot ob Hublju

Maj 24, 2017

V torek, 16. maja 2017 smo učenke izbirnega predmeta RDK izvedle terensko delo na učni poti ob Hublju.

Našo pot smo začeli v Palah in se najprej seznanili z vsebinami, ki jih bomo opazovali na poti. Na posameznih »delovnih točkah« smo se seznanili z posebnostmi rastlinskega in živalskega sveta ob reki Hubelj in na Školu.

Mentor je precej pozornosti namenil gospodarskemu pomenu (uporabnosti) posameznih drevesnih vrst (hrast, beli in črni gaber, lipa, kostanj, maklen, brest, robinija, črni bor, češnja…).
Posebno zanimiva se nam je zdela razlaga o raznoliki geološki sestavi, ki smo ji bili priča na poti.

Posebno smo bili presenečeni nad pisanim rastlinjem na Školu, za katerega smo prav ta dan izvedeli da je to pravzaprav kraški ravnik.

Med potjo smo izvedli osnovno orientacijo v pokrajini. Najlepši razgled smo imeli z vrha Škola.

Med potjo smo reševali naloge z delovnih listov, ki smo jih dokončali in dopolnili pri redni uri RDK-ja v učilnici.

Zala Tomažič, Lorna in Tiana Krečič, Maja Kočevar in Aurora Poljšak