Adrenalinski park

Jun 6, 2017

V letošnjem šolskem letu smo s projektom Zdrav življenjski slog na OŠ Draga Bajca Vipava vse počitnice in marsikatero soboto izkoristili za dodatne športne užitke, ki so nam popestrili naš vsakdanjik.

Tokrat smo se z otroki odpeljali v adrenalinski park SOČA FAN PARK.  Že sam začetek je bil za otroke adrenalinski, saj smo se porazdelili v raft čolne, s katerimi smo se prepeljali čez kristalno čisto smaragdno Sočo ali, kot jo opeva naš Simon Gregorčič, krasno, bistro hči planin. Med krošnjami dreves so nam vodiči razdelili plezalne pasove, nam predstavili, kako se je treba  na poligonih visoko nad tlemi obnašati in paziti nase. In smo šli. V treh skupinah po vseh poligonih, oranžnem, zelenem, rdečem, modrem … Preizkušali smo se v moči, ravnotežju, koordinaciji …, skratka, vse motorične spretnosti in pogum so nam prišli še kako prav, saj so naloge med krošnjami dreves zares adrenalinske. Na koncu smo se kot pravi Indiana Jones spustili še po 300-metrski jeklenici – zip line z enega na drugi breg reke Soče, na višini 40 metrov. Tako imenovani »spust poguma« nam je  pognal kri po žilah.  Prijetno utrujeni smo se polni lepih občutij vrnili vsak na svoj dom.

Andrejka Trošt Pižent