Plavalni tečaj tretjih razredov

Sep 25, 2017

V tednu med 19. in 22. septembrom smo na OŠ Draga Bajca Vipava organizirali tečaj plavanja za učence tretjih razredov.

Tečaj je obiskovalo 57 otrok, ki so bili razdeljeni v skupine glede na znanje plavanja. Otroci so se prilagajali na vodo, se igrali v njej in vadili tudi skoke, poleg tega pa utrjevali ali se na novo naučili tri plavalne tehnike: prsno, kravl in hrbtno. Ker je za dobro počutje vseh zelo pomembno, kako se obnašamo na bazenu in v slačilnicah, smo nekaj časa posvetili tudi osnovam lepega vedenja. Zadnji dan  je učence čakal še preizkus plavalnega znanja, ki so ga usvojili čez teden.

Za nami je še en uspešno izveden plavalni tečaj; in četudi smo se domov pogosto vračali utrujeni, je na koncu zmagalo zadovoljstvo, saj je čisto vsak od udeležencev napredoval v svojih plavalnih veščinah.

Andrejka Trošt Pižent