Komemoracija v Podnanosu

Jesen je pokazala svoje barve, podarila bogastvo in nam prinesla tudi praznične dneve, ki smo jih na OŠ Draga Bajca Vipava, podružnica Podnanos, obeležili s komemoracijo.

Četrtošolci so pod vodstvom Marije Nabergoj nastopili z deklamacijami in recitacijami, glasbeniki so se nam predstavili z glasbenimi točkami ob svojih inštrumentih, pevski zbor pod vodstvom Vide Trošt Vidic pa nam je zapel pesmi, ki so še dodatno obarvale jesensko vzdušje.

Na prireditvi so se nam pridružili starši, stari starši in vaščani, ki so navdušeno delili svoje občutke žalosti in upanja, veselja in miru z nastopajočimi.

Po zaključku žalne slovesnosti smo prižgali svečko in položili cvetje k spomeniku pred šolo, poklonili pa smo se tudi vsem pokojnim in žrtvam obeh svetovnih vojn pri spomeniku ob cerkvi sv. Vida in na pokopališču.

Vida Trošt Vidic, Marija Nabergoj

Foto: Marjana Podobnik