Pravljice v Smrkcih

Nov 13, 2017

Učenci 4.a razreda so ta teden več časa namenili pripovedovanju slovenskih ljudskih pravljic. Po izkušnjah s pripovedovanjem v razredu so iskali nove izkušnje še pred mlajšimi poslušalci v skupini Smrkci. Njihova vzgojitelja Ina in Luka sta otroke pripravila in učencem na stežaj odprla vrata v sredo med drugo šolsko uro.

Učenci, ki so se kot dobri pripovedovalci izkazali že pred sošolci, so se korajžno postavili pred malčke in začeli s pripovedovanjem. Da ne bi bilo vse le v glasu in besedi, so svoje pripovedovanje nekateri obogatili z ilustracijami, ki so jih prej pripravili v razredu, ali pa so otrokom predstavili ilustracije iz slikanic.

Učenci ugotavljajo, da so malčki lepo sledili pravljicam. Niso jim bile dolgočasne. To pa pomeni, da so bile zelo zanimivo povedane. Ob zaključku so učenci postali še novinarji in vsak na svoj način so opisali izkušnjo, ki so jo pridobili v srečanju s petletniki.

Nadja Rodman Koradin