041 619 125 info@os-vipava.si

Dogodki

julij 2024
PTSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31     
« Jun   Avg »

Arhivi

Otvoritev PŠ Goče

Dec 6, 2017

Stavba podružnične šole Goče je stara 80 let. Z leti je šola postajala vedno bolj stara z neugledno fasado. Tudi otroški živež je ni zmogel polepšati. Dolgoletna želja po obnovi podružnične šole Goče je letos prerasla v cilj. Število učencev  se je v šolskem letu 2017/2018 povečalo, stara jedilnica je postala pretesna. Skupaj z izvajalcem del in Občino Vipava smo od poletja do pozne jeseni z vso odgovornostjo obnavljali šolo. Šola ima novo fasado, vhod s steklenim nadstreškom, najpomembnejša pridobitev za učence so novi prostori za jedilnico in razdelilnico hrane. Novo urejeni trifazni tok je omogočil namestitev treh klimatskih naprav. Ena je nameščena v jedilnici, dva pa v telovadnici. Obnova podružnične šole Goče je rezultat dobrega sodelovanja med Občino Vipava, šolo in krajani Goč. Je tudi pokazatelj tega, da dobro sodelovanje pripelje do uresničitve zastavljenih ciljev. Šola je s prenovljenimi prostori, obnovo fasade in urejeno okolico postala še boljši temelj za kakovostnejše delo. Veseli smo, da je tudi ustanovitelj prepoznal pomembnost ohranjanja podružničnih šol.

 Otvoritev PŠ  Goče smo vsi nestrpno čakali. Slavnostna otvoritev je bila 3. 12. Program, ki so ga pripravili učenci PŠ Goče je bil prijeten, za dušo. Da je prenova šole res izjemno pomemben in redek dogodek, je kazala tudi nabito polna telovadnica. Po končanem programu je sledila še pogostitev, ki so jo pripravile kuharice iz OŠ Draga Bajca Vipava in krajevna skupnost.

Hvala vsem, ki ste pripomogli pri obnovi šole in pri odlično izpeljani otvoritvi.

 

Članek tudi v Primorskih novicah: https://www.primorske.si/2017/12/04/prenovljena-sola-v-ponos-kraju

Ravnateljica Mojca Pev

Najbolj iskano

(Skupno 307 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost