NARAVOSLOVNI DAN Z LOVCEM

Mar 1, 2018

Kadar zima močno pritisne, zazebe tudi živali v gozdu. Na dan naravoslovnega dne, to je 28.2.2018, smo na šoli Vrhpolje pomislili prav na divjad, ki pozimi, ko je vse pod snegom, potrebuje posebno skrb. Z obiskom lovca Bojana Ferjančič, ki se je prijazno ponudil, da nas pouči o skrbi za srnjad, smo  na podružnici Vrhpolje preživeli čudovit zimski in hkrati naravoslovni dan. Izdelali smo dve solnici ter ju ponesli v gozd nad Vrhpoljem, kjer imajo lovci pripravljen prostor za hranjenje srnjadi. Po zasneženi gozdni poti smo občudovali sledi gozdnih živali ter uživali ob zadetkih snežnih kep, ki so mimogrede poletele od nasmejanih učencev do učiteljic. Čas je prehitro minil in že je je bilo treba nazaj v šolo. Tam smo dan dejavnosti zaključili s pripovedovanjem vtisov, kaj vse smo v gozdu opazili ter naredili še preproste krmilnice za ptice. Te smo ponesli na svoje domove, da bodo tudi ptice lažje preživele zimo.

Sara Furlan