Ob dnevu žena

Mar 9, 2018

Spoštovane, mame, babice, tete, učiteljice, kuharice, trgovke, zdravnice, policistke… in vse pomembne ženske v naših življenjih.

Želimo si vaše enakopravnosti!

Le tako nas lahko kot ponosne mame pospremite prvi dan v šolo.

Le tako nam lahko kot stroge učiteljice pred tablo, razlagate pomembne resnice za življenje.

Le tako nas lahko kot babice kljub temu, da ste že v pokoju, potrpežljivo čakate v avtomobilu pred šolo, ko v dežju končamo pouk.

Le tako nas lahko kot policistke varno pospremite čez prometno cesto.

Le tako nam lahko kot prodajalke v trgovini, na blagajni prijazno pomagate prešteti kovančke.

Le tako nas lahko kot sosede na cesti pozorno opomnite, da smo v burji izgubili rokavičko.

In ja potrebujemo vas, da nam zvečer, ko je že vse tiho, kljub utrujenosti zašepetate: »Rada te imam.«

Vaša enakopravnost uravnoteža naš svet in nas uči verjeti, da zmoremo, kot dečki ali kot deklice.

Za vse to hvala in iskrene čestitke ob dnevu žena!

Učenci 5. A in učiteljica Mirjam Goričan Štimec