041 619 125 info@os-vipava.si

Arhivi

Kulturni dan v Vipavi

Maj 23, 2018

Učenci 4. in 5. razredov OŠ Draga Bajca Vipava smo imeli na mednarodni dan muzejev zanimiv kulturni dan v Vipavi. V treh skupinah smo krožili med Lanthierijevim dvorcem, Muzejem 1. svetovne vojne v Vojašnici Vipava, Staro opremo in Hišo sadežev. Učenci smo z zanimanjem sledili vodenju ga. Jane Kete v Lanthierijevem dvorcu, g. Jožetu Kebetu v Stari opremi in Valterju Likarju v vojašnici. V Hiši sadežev pa nam je Dejan Štemberger predstavil ljudska tolkala iz različnih koncev sveta, navdušil pa nas je tudi s svojim nastopom. Pod kostanji smo nato izdelali še deževno palico. Od takrat vsak dan dežuje!!!!

Najlepša hvala vsem!

Prispevek: Damjana Černigoj
Slike: Gostimir Marc

Najbolj iskano

(Skupno 55 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost