NARAVOSLOVNI DAN – PIRAN

Jun 28, 2018

Na prvi poletni dan, četrtek, 21.6. smo se z učenci drugih razredov ter dveh prvih, s podružnice Vrhpolje in Goče, odpravili na našo Slovensko Obalo.

Po prihodu v Piran smo z učenci na Tartinijevem trgu pomalicali, nato pa se razdelili v dve skupini in si šli ogledati Akvarij ter Pomorski muzej.

Učenci so bili navdušeni nad maketami ter starimi pomorskimi predmeti, ki so jih videli v Pomorskem muzeju. Najbolj pa jih je tu pritegnil kotiček, ki je letošnja muzejska novost. Učenci lahko otipajo predmete, se igrajo z igrami ter preko njih spoznajo stare pomorske predmete.

Seveda je Akvarij tisti, ki vedno najbolj prepriča učence. Tu so si ogledali veliko vrst rib, školjk, polžev ter drugih morskih živali. Ogled pa nikakor ni minil brez nakupov spominkov.

Po vodenih ogledih je sledila sprostitvena dejavnost in sicer kopanje v morju. Učenci so neizmerno uživali, ker so lahko čofotali po vodi, se »namakali«, nabirali školjke…

Domov smo se vrnili polni lepih, prijetnih vtisov in soglasno potrdili, da je bil ta naravoslovni dan najboljši.

Vodja naravoslovnega dne:

Nataša Tomažič