ŠOLSKA SHEMA EU GOČE

Okt 25, 2018

V podaljšanem bivanju na Gočah smo pripravili plakate za projekt Šolska shema Evropske unije in jih obesili v jedilnici.

Iz raznih reklamnih prospektov smo izrezovali sadje, zelenjavo in začimbe. Uredili smo jih po skupinah: zelenjava, začimbe, sadje. Med slikami smo našli tudi sadje, ki ne raste pri nas. Pri urah smo se pogovarjali o različnih vrstah posameznega sadja in spoznavali različne sorte jabolk in hrušk. Spoznali smo tudi zelo stare slovenske sorte jabolk. Prepoznavali in raziskovali smo tudi začimbe.

Šli smo se kviz in prepoznavali zelenjavo pa tudi neznane vrste smo odkrivali. Seveda vse zelenjave niso prepoznali, zato so se učenci marsikaj naučili. Pogovorili smo se, kaj vse iz sadja in zelenjave naredijo.

Učenci so spoznali, da sta najbolj zdrava in vsebujeta največ vitaminov in balastnih snovi prav sveže sadje in zelenjava.

Sadje in zelenjavo razdeljujemo ob sredah od 7. 30 dalje, dokler ga učenci ne pojedo. Evropska unija ga financira večji meri.

Učiteljica PB Goče Marija Nabergoj