041 619 125 info@os-vipava.si

Arhivi

The Very Hungry Caterpillar

Okt 26, 2018

V septembru in oktobru smo pri angleščini v 2. razredu brali zgodbo E. C.: The Very Hungry Caterpillar. Spoznavali smo, kako se gosenica spremeni v metulja, in kaj je gosenica jedla. S pomočjo pesmice Do you like… smo se pogovarjali o tem, katera hrana nam je všeč, katera ne. Drug drugemu smo postavljali vprašanja, ali imamo radi nenavadne kombinacije (sladoled z brokolijem, kokice na pici …). Pri nekaterih kombinacijah smo se pačili, pri drugih pa so se nam cedile sline.

Imeli smo tudi matematiko v angleščini, saj smo preštevali, koliko učencev v našem razredu ima rado določeno hrano in ob tem risali stolpčni graf. Na koncu smo se v domišljiji odpravili na angleško tržnico in kupovali različno hrano. Nekaterim je šlo precej dobro, tako da je gospa Maja rekla,  da bi lahko tudi v resnici lahko kupovali na tržnici v angleškem jeziku.

Drugošolci

Najbolj iskano

(Skupno 79 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost