041 619 125 info@os-vipava.si

Arhivi

OBISK PROSTOVOLJNEGA DRUŠTVA GASILCEV VRHPOLJE

Nov 16, 2018

V ponedeljek, 22.10.2018 smo učenci šole Vrhpolje eno uro namenili obisku gasilcev.

Predstavniki prostovoljnega društva gasilcev so nas pričakali pred gasilskim domom Vrhpolje. Predstavili smo nam prikaz pravilnega gašenja požara doma, v gospodinjstvu, in sicer ko začne goreti olje v ponvi. Sledil je ogled gasilske opreme in pripomočkov za gašenje. Otroci so pomerili gasilsko obleko, škornje in čelado. Ogledali so si, kako se pravilno aktivira gasilni aparat. Gasili so ogenj z vodo in peno ter prahom. Povzpeli so se na gasilski tovornjak ter iskali pot iz sobe polne dima. Zelo poučna ura o delu gasilcev je prehitro minila in morali smo se vrniti k pouku v šolo. Gasilcem smo se zahvalili ter se dogovorili, da naslednje šolsko leto vajo ponovimo.

Sara Furlan

Najbolj iskano

(Skupno 127 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost