Delavnica origamija na PŠ Vrhpolje

Mar 28, 2019

V petek, 22.3.2019, smo imeli na podružnični šoli Vrhpolje v času podaljšanega bivanja delavnico origamija. Priredile so nam jo članice japonskega krožka Lea Škrlj, Lena Lavrenčič in Kaja Simonič pod mentorstvom učiteljice Sonje Simonič Puc.

Najprej nas je v japonščini pozdravila in nagovorila učiteljica Sonja, kar se nam je zdelo zelo zanimivo, nato pa nam je predstavila samo tehniko origamija.

Delali smo v treh skupinah, v vsaki skupini drugi izdelek. Dekleta so nas natančno vodila skozi potek izdelave, da so pod našimi rokami nastali čudoviti izdelki s spomladanskim motivom. Če jih želite videti, pridite k nam, saj smo z njimi okrasili vhod v našo šolo. Vrhunec delavnice in seveda naših spretnosti je predstavljalo zgibanje žerjava in moramo priznati, da je bilo precej zapleteno.

Učiteljici Sonji, Kaji, Leni in Lei se zahvaljujemo, da so nas nekaj naučile in nam popestrile popoldan z odlično izvedeno delavnico.

Učenci in učiteljica Marjana s PŠ Vrhpolje