Svetovni dan poezije

Mar 22, 2019

Dan pred svetovnim dnevom poezije, ki ga obeležujemo 21. marca, smo se tretješolci iz Podnanosa odzvali na povabilo in obiskali Lavričevo knjižnico.

Knjižničarka je pripravila raznovrstno otroško poezijo. Učenci so z zanimanjem prebirali pesmi Andreja Rozmana Roze, Bine Štampe Žmavc, Ferija Lainščka in ostalih priznanih slovenskih avtorjev. Vsak učenec si je izbral eno pesniško zbirko in v njej eno pesem, ki mu je bila najbolj všeč in eno, ki mu ni bila všeč. Knjižničarka jim je nekatere najljubše pesmi tudi prebrala.

Prav užitek je bilo gledati učence, ki so s takim veseljem prebirali razne pesmi. In koliko smeha je bilo ob branju smešnih, neumnih, domiselnih in tudi dolgočasnih pesmi. Prepričana sem, da bodo pesniške zbirke prav zaradi tega dogodka še kdaj prijeli v roke.

Anita Čujec