041 619 125 info@os-vipava.si

Arhivi

KULTURNI DAN OBIČAJI VELIKE NOČI

Apr 19, 2019

V četrtek, 18. 4. 2019 je bil za šestošolce kulturni dan Običaji velike noči. Učenci so s praktičnim delom spoznavali bogato tradicijo slovenskega naroda ob največjem krščanskem prazniku. V skupinah so izdelovali lesene košarice za pirhe in slike z velikonočnimi motivi izvezenimi z barvnimi prejicami na papir. Še ena skupina učencem pa je poskrbela, da so prostori naše šole zadišali po praznikih. Spekli so kruh v obliki ptičkov in pobarvali so pirhe. Pisane košarice in slike so učenci razstavili v šolski avli.

Vesele in lepo doživete velikonočne praznike vam voščimo šestošolci in mentorice Katarina, Boža, Barbara in Ana.

Ana Kobal,
vodja kulturnega dne

Najbolj iskano

(Skupno 159 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost