041 619 125 info@os-vipava.si

Arhivi

Kako stresti stres?

Maj 8, 2019

Pod takim naslovom je v ponedeljek, 6. maja, potekalo izobraževanje za vse zaposlene na naši osnovni šoli.

Kot sam naslov pove smo nekoliko spoznali tega »gospodiča«, ki si je počasi, a vztrajno pridobil mesto v naši družbi in v naših vsakdanjikih. To, da znamo stres prepoznati, ko se vtihotapi v naše življenje, je le prvi korak na naši poti. Potem ga moramo zgrabiti za roge, mu pogledati v oči ter se odločiti, da ga nekoliko stresemo. Čeprav to zveni precej fizično in celo nasilno, naj vas pomirim, da temu ni tako, ampak od nas vseeno zahteva precej truda in kontrole.

Zato smo si pogledali nekaj ukrepov, kako ga preprečevati in krotiti v začetni fazi. Torej, ko se zjutraj zbudiš naspan in poln energije, začni dan z najtežjimi opravili, nato dnevne obveznosti in cilje razdrobi na manjše in hitreje rešljive, ter se po vsakem doseženem pohvali. Danes popoldan spremeni rutino, pojdi na sladoled in preživi nekaj časa v družbi svojih bližnjih. Zvečer pa se odpravi na sprehod in prisluhni naravi, ki te obdaja.

Vse skupaj ni velika sprememba, a morda dovolj, da mu vsaj nekoliko ubežiš.

Matija Skapin

Najbolj iskano

(Skupno 194 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost