041 619 125 info@os-vipava.si

Arhivi

Dolenjska

Jun 12, 2019

V petek, 7.6.2019, smo se 8. razredi odpravili na zaključno ekskurzijo na Dolenjsko. Pot do tja je kar dolga zato smo si privoščili kratek jutranji sprehod ob Cerkniškem jezeru. Na vožnji z avtobusom smo se kratkočasili s predstavitvami, ki so jih učenci pripravili za izbrano krajevno znamenitost. Tako je pot hitro minila in smo prišli v Ribnico, kjer smo si podrobno ogledali muzej suhorobarstva in čarovništva. Sledila je pot do Rašice, kjer smo si ogledali Trubarjevo domačijo. Tam smo se udeležili tudi delavnice in izdelali majhno knjižico. V bližini smo se ustavili še pri gradu Turjak in pred njim recitirali Turjaško Rozamundo. Po vsem kar smo videli in se naučili ter tudi zaradi vročine smo se morali še malo okopati v vodnem mestu Atlantis v Ljubljani.

Neli Markočič

Najbolj iskano

(Skupno 119 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost