041 619 125 info@os-vipava.si

Arhivi

VSEŽIVLJENJSKO UČENJE

Jun 5, 2019

V torek, 28.5.2019, smo v okviru projekta Vseživljenjsko učenje, pri podaljšanem bivanju gostili prav posebnega umetnika. Obiskal nas je g.Bogdan Soban. G.Soban se ukvarja z digitalno umetnostjo. Sam je raziskoval in kasneje tudi razvil programe, ki ustvarjajo abstraktne umetnine na ekranu. Povedal in pokazal nam je, kako lahko stroj, v tem primeru računalnik, ustvarja umetnine in to vsakič drugačne. Učenci so ga z navdušenjem poslušali in občudovali unikatne umetnine, ki so nastajale na računalniku pred njimi. Bilo je kar premalo časa, da bi nam g.Soban vse pokazal in razložil. Na koncu nam je pokazal, kje na spletu lahko dobimo demo programe in nam podaril tudi zgoščenke s programi. Sedaj pa bomo videli, če se tudi v katerem učencu skriva prav posebna umetniška žilica in bo z nami delil svoje umetnine in stvaritve.

Robert Krašna

Najbolj iskano

(Skupno 140 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost