041 619 125 info@os-vipava.si

Arhivi

Szentes – 2.dan

Okt 1, 2019

Szentes, Madžarska, 2.dan – skupni del
Po krajši noči smo se zbrali na osnovni šoli v Szentesu, kjer nas je najprej pozdravil ravnatelj. Gostitelji so nam pripravili zajtrk iz tradicionalnih madžarskih jedi. Sledile so zabavne spoznavne igre, kjer so naši in madžarski učenci lepo sodelovali. Skupaj so izdelali tudi obeske iz okrasnih buč. Po kosilu sva se z ravnateljico udeležili konference, kjer smo se z madžarskimi učitelji pogovorili o podrobnostih in razlikah med našima šolama in šolskima sistemoma.  Nato smo šli v mestno hišo, kjer nas je sprejel župan, ki finančno podpira mednarodno izmenjavo z našo šolo. Predstavil je zgodovino in sedanjost Szentesa. V popoldanskem in večernem času bodo učenci z družinami gostiteljicami, kaj več o tem pa v nadaljevanju.
Sonja Simonič Puc

Kako so ponedeljek videli naši učenci:

Ko sva zjutraj z mojo dopisovalko Lotti stopili v učilnico, so bili tam že skoraj vsi naši sošolci in njihovi dopisovalci. Imeli smo “spoznavni” dan. Bilo je zanimivo saj smo se igrali različne igre, ki so težje izvedlive v tujem jeziku.
Imeli smo tudi “jesensko delavnico,” kjer smo okraševali bučke.
Vsi skupaj smo odšli do župana Szentesa in ta nam je na kratko predstavil mesto. Nato smo imeli prosto.
Z mojo dopisovalko in najinimi prijatelji smo šli na sladoled, nato pa še v park.
Nato smo počasi zavili v svojo smer in dneva je bilo konec. Tisa
Zjutraj sva vstali in pojedli zajtrk. Nato sva peš odšli v šolo in tam smo imeli organizirane igre. Bilo je zabavno, saj je njihov sistem malce drugačen, ker so v šoli lahko obuti v čevlje, lahko uporabljajo telefone, imajo tudi majhno trgovino. Po pouku smo šli v slaščičarno in potem smo šli v park. Ko sva prišli domov, sva se pogovarjali in igrali biljard. Vida
Danes smo po ogledu županove hiše odšli v bar na pijačo in po tem smo jaz, Rok, Levente in Tomas odsli peš do šole, kjer smo vzeli kolesa in se do 18:00 peljali po mestu. Potem sva z Leventom odšla domov in odšla na njegov trening košarke, kjer je bil tudi Rudi. Luka
Današnji dan je bil zelo zanimiv. Najprej sva zjutraj z mojo dopisovalko odšli v šolo. Tam smo imeli različne delavnice: morali smo zgraditi papirnat stolp, poskušati tradicionalne jedi,…
Pred koncem šolskega dela dneva smo se sprehodili še do mestne hiše, kjer nam je tamkajšnji župan podal zanimiv govor. V popoldnevu sem s svojo dopisovalko obiskala njen trening vaterpola, kjer sem se sicer malo dolgočasila, ampak je bilo vseeno zanimivo. Maša

Najbolj iskano

(Skupno 168 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost