041 619 125 info@os-vipava.si

Dogodki

julij 2024
PTSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31     
« Jun   Avg »

Arhivi

VIPAVSKI PETOŠOLCI ˝ZDRAVO˝UŽIVALI

Okt 8, 2019

V petek, 4. 10. 2019, smo učenci 5.a in 5.b preživeli zanimiv naravoslovni dan Zdravja.

Zjutraj smo najprej pojedli zdravo malico, nato pa se z avtobusom odpeljali v Ajdovščino. Udeležili smo se namreč dneva odprtih vrat domačega Fructala. Že na vhodu sta nas pričakali maskoti, Frutek in Pingo, in nas gostoljubno povabila naprej. Dodelili so nam vodičko, ki nas je popeljala skozi proizvodnjo. Najprej smo si ogledali, kje nastajajo slastne sadne kašice Frutka ter sadni smoothiji. Videli smo tudi, kje se polnijo male modre stekleničke sadnih sokov. Ta dan se je polnil dišeč jagodni sok. Mhmmmm. Ogledali smo si še polnilnico vod z okusom, Fruc-ev in Pingo soka. Po proizvodnji so viseli plakati s številkami, ki so prikazovale, kako hitra in velika je Fructalova proizvodnja. Po vodenem ogledu smo se ustavili še na dvorišču, kjer je na pripravljenem odru potekala animacija za udeležence. Skupaj z otroki ostalih osnovnih šol in vrtcev smo se naplesali in napeli, prejeli številne Fructal-ove nagrade ter se polni veselih občutkov vrnili nazaj v Vipavo.

V razredu smo nato zagnali ˇzasebno proizvodnjoˇ sadnih napitkov. Učenci so od doma morali prinesti različno sadje, dodatke in električne mešalnike. Po skupinah so začeli lupiti, rezati in sekljati in nastali so odlični proizvodi. Kombinacije sadja so bile različne in vsaka bolj okusna.

S polnimi želodčki vitaminov smo zaključili odličen dan zdravja. Pa NA ZDRAVJE!

Učenci 5.a in 5.b z razredničarkama

Najbolj iskano

(Skupno 128 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost