041 619 125 info@os-vipava.si

Arhivi

JEZIKI SO NA NAŠI ŠOLI POMEMBNI

Nov 8, 2019

Pri novinarskem krožku je v tem tednu pogovor potekal o jezikih.

Ugotavljali smo, da se je jezike potrebno učiti. Prav nam pridejo, ko kam gremo (službeno ali samostojno). Pomembni so zato, da lahko z ljudmi iz drugih držav lažje komuniciramo.

Tudi na naši šoli so jeziki na pomembnem mestu. Sodelujemo v projektu Jeziki štejejo in se jih kar šest: slovenščino, angleščino, italijanščino, španščino, nemščino, obstaja pa celo krožek, pri katerem se učimo japonskega jezika in se srečujemo z japonsko kulturo. Slovenščino in angleščino se učimo obvezno, ostali jeziki pa so izbirne vsebine. Všeč nam je, da imamo možnost spoznavanja toliko tujih jezikov in tujih kultur. Želim si, da bi se to na naši šoli nadaljevalo in še nadgrajevalo.

Laura Fabjan 7.c

Najbolj iskano

(Skupno 90 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost