041 619 125 info@os-vipava.si

Dogodki

Arhivi

Martinov pohod 2019

Nov 20, 2019

V četrtek, 14.11.2019, je Vipava zasijala v soju svečk. OŠ Vipava je v sodelovanju s KID Teodozij in TIC Vipava organizirala 4. tradicionalni Martinov pohod z lučkami.

Učenka Nika Jež je Martinov pohod opisala takole:

»Ob 18.00 uri so se vsi udeleženci zbrali pred šolo, kjer so prejeli lučke, in se nato skupaj odpravili na pohod po Vipavi. Kolono so vodili člani društva Teodozij, oblečeni v rimske vojake. Najprej so odšli do hiše Draga Bajca, nato pa po vipavskih ulicah do dvorca Lanthieri. Tam je na  dvorišču sledila kratka predstava o življenju sv. Martina. Otroci 4. razreda so prikazali ples z lučkami, dogajanje pa je lepo popestril šolski otroški pevski zbor. Za posebno atrakcijo so poskrbele žive goske, ki jih je za to priložnost posodila družina Kovačevič. Ob zaključku so se udeleženci lahko pogreli s skodelico toplega čaja in si ogledali Vinarski muzej.«

Vsi udeleženci pohoda so prejeli Teodozijev srebrnik.

Na prireditvi so se zbirali prostovoljni prispevki za šolski sklad. Zbrali smo 306,18 €. Hvala vsem za prispevek!

Zahvaljujemo se  KID Teodozij in TIC Vipava za sodelovanje pri organizaciji prireditve.

Za Odbor šolskega sklada

Elena Kodre Nabergoj

Najbolj iskano

(Skupno 271 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost