041 619 125 info@os-vipava.si

Arhivi

Obisk trsnice v Vrhpolju

Jan 22, 2020

Ko smo prišli v trsnico, nam je direktor Jože Žgur na kratko opisal kako poteka delo v njej. Nato smo si ogledali posnetek o trsničarstvu skozi vse letne čase. Na njem smo videli, kako trsničarji cepijo trte, kako jih silijo v žagovini, parafinirajo v vročem vosku, kako trte vršičkajo, jim obrezujejo korenine, prikazano je bilo tudi škropljenje trt ter postavljanje folije. Ko je bilo konec posnetka, nas je gospod Jože odpeljal pogledat še stroje, ki smo jih videli na posnetku ter hladilnico, kamor shranjujejo trte za prodajo. Najbolj zanimiv je bil stroj za cepljenje. Videli smo tudi traktorje z različnimi prikolicami. Nato smo odšli nazaj v šolo. V šoli smo po skupinah izdelovali plakate in kvize o trsničarski dejavnosti. Peto šolsko uro, pa smo si jih drug drugemu predstavili.

Elija Curk in Oskar Žgavc iz 5.r Vrhpolje

Najbolj iskano

(Skupno 224 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost