041 619 125 info@os-vipava.si

Dogodki

maj 2024
PTSČPSN
   1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31   
« Apr   Jun »

Arhivi

Kulturni dan – Lakota po besedah (2. 4. 2020)

Apr 3, 2020

V torek, 31. 3. 2020, smo učiteljice slovenščine za 7. razrede pripravile kulturni dan na daljavo. A ker letos žal nismo mogli rasti s knjigo, smo učencem poskušale potešiti lakoto po besedah. Ker so v tem času med drugim zaprte tudi knjižnice, smo učence najprej seznanile z dostopom do brezplačnih e-knjig. Nato smo se v znamenju prihajajočega mednarodnega dne knjig za otroke in mladino skupaj spomnili na slovenske mladinske avtorje. Delo Tajno društvo PGC Antona Ingoliča, ki so ga učenci pri pouku slovenščine obravnavali lani, je Lutkovno gledališče Ljubljana postavilo na oder in, zahvaljujoč koronačasu, omogočilo brezplačen ogled prek spleta. To smo s pridom izkoristile tudi me in učence v skladu z vsemi pravilniki, ki veljajo za samoosamo, popeljale v gledališče. Saj, kot pravi Peter Svetina, so »besede v pesmih in zgodbah hrana. Niso hrana za telo, nihče si z njimi ne bo napolnil želodca. So hrana za duha in dušo.«

aktiv učiteljic slovenščine

Odzivi učencev:
»Predstava mi je bila zelo všeč, saj se lahko iz nje veliko naučimo. V teh časih, ko smo doma, pa nas spomni na šolo, sošolce, učitelje, ocene, težave v šoli in ostale stvari, povezane z življenjem v šoli. Poezija mi je bila zelo všeč, saj ima dobre rime in neko poanto. Igralci so dobro odigrali vloge, imeli pa so tudi dobro koreografijo na koncu.« Laura Fabjan

»Predstava mi je bila delno všeč. Dogajanje samo je bilo dokaj otročje. Problemi, ki so v zgodbi (zbiranje žebljičkov), so zastareli. Še vedno je aktualen problem izražanja preko poezije.« Blaž Premrl

Najbolj iskano

(Skupno 137 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost