Postopek izbire neobveznih izbirnih predmetov za učence 4.-6.r za šolsko leto 2020/21

Maj 8, 2020

Spoštovani starši in učenci bodočih 4., 5. in 6. razredov.

V prilogi vam pošiljamo informacije in predstavitev vsebin neobveznih izbirnih predmetov za šolsko leto 2020/202.

Prosimo vas, da pomembne informacije natančno preberete.

Prijavo na neobvezne izbirne predmete boste oddali preko eAsistenta za starše. Izbirni postopek in prijavo lahko opravite vsi, ki imate Osnovni ali PLUS paket. Prijavnic ne tiskate in ne podpisujete. Obrazec izpolnite le v sistemu eAsistentu.

Obrazec »Prijava za neobvezne izbirne predmete« morate obvezno oddati.

V obrazcu označite:

1. a) Če se odločite, da NIP učenec ne bo obiskoval, to v obrazcu označite.

Obiskovanje neobveznega izbirnega predmeta ni obvezno. Naknadna

prijava je možna le, če je v skupini še prosto mesto. Po oddani prijavi pa je

obiskovanje NIP OBVEZNO in se ocenjuje.

1. b) Izberete sodelovanje pri enem ali dveh izbirnih predmetih. V kolikor

izbranega izbirnega predmeta ne bomo izvajali, vas bomo obvestili.

Otrok se bo lahko vključil k drugemu predmetu, če bo v skupini še prosto

mesto (Pravilnik o normativih…)

Prijava bo aktivna od petka, 8. 5. do petka, 15. 5. 2020. Za dodatna pojasnila ali pomoč pri prijavi, kontaktirajte svetovalno delavko Mojco Habič (mojca.habic@os-vipava.si ali na tel. št. 069 924 554).

Ko učenec prijavo odda, je obiskovanje OBVEZNO in se ocenjuje. Zato je pomembno, da se učenec odloči za tisti predmet, ki ga bo redno in z zanimanjem obiskoval.

Na osnovi vaših prijav bomo oblikovali skupine za neobvezne izbirne predmete. Izvajali bomo le tiste neobvezne izbirne predmete, za katere bo v skladu s Pravilnikom o normativih in standardih za izvajanje programa osnovne šole prijavljeno zadostno število učencev.

V juniju vas bomo obvestili o predmetih, ki jih bomo izvajali. Spremembe izbire predmetov bodo možne le v skladi z normativi in le, če bo v skupini še prosto mesto.

Z lepimi pozdravi Mojca Habič, ŠSS

Neobvezni izbirni predmeti_knjižica-2020_21_4.-6.r-1