041 619 125 info@os-vipava.si

Arhivi

Katera roža je to in še kaj

Jun 8, 2020

V četrtek, 4.6.2020  smo z učenci 6. razredov izvedli naravoslovni dan v učilnici.

Določali smo travniške rastline,  izdelali družabno igro spomin ter si ogledali film o virusni bolezni.

Učencem sem v razred prinesla šop travniških rastlin. Opazovali smo barve cvetov, njihovo obliko, ločili enokaličnice od dvokaličnic, jih poimenovali ter izbrano rastlino skicirali z vsemi rastlinskimi organi. Podrobno smo si ogledali obliko listov ter razporeditev žil v njem. Zdravilno rastlino navadni rman se uporablja za lajšanje prebavnih težav, ozkolistni trpotec pa blaži suh, dražeč kašelj.

Iz slik sledi in stopinj divjadi smo izdelali družabno igro spomin. Tako bomo v naravi vedeli, katera vrsta živali je šla po isti poti pred nami in v prahu, blatu ali snegu pustila odtis svojih tac, šap ali parkljev.

Ogledali smo si film, ki govori o izbruhu virusa in bi lahko povzročil obsežno katastrofo vendar jim uspe odkriti zdravilo.

Tudi dež nam ni pokvaril naravoslovnega dne.

Tina Bevk

Najbolj iskano

(Skupno 229 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost