V petek, 4.9.2020, je naše najmlajše šolarje spet obiskal Lipko – maskota slovenske košarke. Seveda ni prišel sam, z njim je prišla tudi celotna ekipa igrive košarke.

Načelo igre je preprosto: otroci naj igrajo košarko, ki ustreza stopnji njihovega telesnega in duševnega razvoja. Zato so animatorji ter trenerji domačega košarkarskega kluba s pomočjo starejših igralk in igralcev predstavili košarkarsko igro učencem prve triade na matični šoli ter na podružnicah v Podnanosu in Vrhpolju.

Odziv naših najmlajših je bil odličen. Na zanimiv in atraktiven način so izvajali košarkarske »finte« ter premagovali poligone.

Najbolj pa se je izkazal Lipko, saj je bil s svojimi hudomušnimi vragolijami pravi magnet za otroke.