041 619 125 info@os-vipava.si

Jutro. Četrtek, 17.9. 2020. Odličen dan za prvi športni dan. Prijetne temperature, zagnanih skoraj 70 učencev in z energijo napolnjeni učitelji.
Izpred šole smo se odpravili proti Gradišču in Kamp Turi. Strm klanec nas je dodobra segrel, še zdaleč pa ne ustavil. Zagrizli smo v nove klance in se presenetljivo hitro znašli pri Sv. Nikolaju. Bil je čas za malico, prijetno kramljanje in počitek. Z napolnjenimi želodci smo pot nadaljevali proti Koritom, ki so jih letos prenovili. Voda, ki kar nekaj časa ni tekla, bo zopet napojila žejne pohodnike, kolesarje, pa tudi tiste, ki se bodo na Nanos odpravili z avtomobilom. Neoporečna studenčnica je napolnila steklenice tudi naših šolarjev. Bil je čas za povratek. Čeprav je sonce že močno pripekalo, so nam drevesa mogočnega pobočja Nanosa nudila senco in nam tako olajšala pot v dolino. Prijetno utrujeni smo se po petih šolskih urah športnega dne, vsak po svoje, odpravili k opravljanju obveznosti, ki so nas tekom dneva še čakale.

(Skupno 42 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost