041 619 125 info@os-vipava.si

Rezultati spodbujanja trajnostnega načina prihoda v šolo

Okt 12, 2020

V času od 16. 9. do 22. 9. je 12 oddelkov šole sodelovalo v projektu Trajnostne mobilnosti. Namen projekta je spodbujanje trajnostnega načina prihoda v šolo.

Vsak dan smo vestno beležili število prisotnih učencev in število učencev, ki so v šolo prišli na trajnostni način. Za konec tedna smo si zastavili le en sam cilj: da je število trajnostnih prihodov po končanem tednu mobilnosti večje od števila trajnostnih prihodov pred začetkom izvajanja aktivnosti. Zato smo 15. 9. 2020 v vsakem oddelku opravili posnetek stanja in od učencev pridobili število trajnostnih prihodov tisti dan.

Podatki v spodnji tabeli sporočajo naslednje:
V 12 oddelkih je skupaj 214 učencev.
Dan pred izvajanjem pešbusa in spodbujanja trajnostnega načina prihoda v šolo je na trajnostni način v šolo prišlo 126 učencev.
Aktivnosti, ki so jih znotraj oddelkov in skupaj s starši izvajali učitelji, so bile uspešne. Prvi dan izvajanja aktivnosti pešbusa je na trajnostni način v šolo prišlo 158 učencev.
Število trajnostnih načinov prihoda v šolo se je do 22. 9. 2020 povečevalo in doseglo najvišjo vrednost 22. 9. 2020, ko je na trajnostni način prišlo kar 189 učencev. Kar je 90,4 % vseh prisotnih učencev, ki so v projektu sodelovali.

(Skupno 81 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost