041 619 125 info@os-vipava.si

V okviru Tedna otroka, Nacionalnega meseca skupnega branja in akcije Beremo skupaj smo drugošolci, tretješolci in četrtošolci OŠ Draga Bajca v Vipavi izvedli kulturni dan V svetu pravljic. Medse smo povabili ga. Klavdijo Štrancar, upokojeno učiteljico, ki med šolarje še vedno prenaša veselje do branja in širi bralno kulturo. Na zanimiv način nas je ob branju, pripovedovanju, slikah in ob kvizu popeljala v nova doživetja. Poslušali in pogovarjali smo se med seboj in odkrivali poseben pravljični svet. Drugošolci in tretješolci so v pravljici Kralj z umazanimi nogami odkrili tudi skrivnost nastanka prvih čevljev, četrtošolci pa so ob pravljici Violinist potovali v svet glasbe. Svoje občutke, videnja, pravljično domišljijo in spoznanja so učenci izrazili pisno in likovno ter ponovno dokazali svojo ustvarjalnost. Tokrat so šolske ure kar prehitro minile, toda čakajo nas še mnoge neznane pravljice, da jih odkrijemo. Ga. Klavdiji se zahvaljujemo za skupno pravljično potovanje. In že smo radovedni, kakšno pravljico nam bo pripravila za naslednjič, saj nam je obljubila, da nas še kdaj obišče.

Nadja Kompara

(Skupno 148 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost