041 619 125 info@os-vipava.si

Prvošolci smo prisluhnili zgodbi Patrice Karst z naslovom Nevidna nit.

V njej nastopata dvojčka Liza in Jošt, ki se v nevihtni noči prebudita in prestrašita. Njuna mama ju potolaži in jima razloži, da so vedno skupaj, tudi če niso v istem prostoru. Povezuje jih namreč nevidna nit, preko katere potuje njihova ljubezen. Z nevidno nitjo smo tako povezani z vsemi, ki jih imamo radi – z družino, s prijatelji, s hišnimi ljubljenčki … Nevidna nit seže povsod, do vseh, tudi do tistih, ki jih ni več med nami.

Vsi na svetu smo med seboj povezani z nevidno nitjo. Globoko v sebi vemo, da tako v resnici ni nihče nikoli sam. Prepričana pa sem, da bo vsak zelo rad slišal tudi besede ‘Rad/a te imam!’, zato jih večkrat povejmo vsem, ki jih imamo radi.

Tjaša Kobal

 

(Skupno 125 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost